اخبار و کنفرانس ها

سومین کنفرانس بین‌المللی تریگر برگزار شد

سومین کنفرانس بین‌المللی تریگر، از تاریخ 16 تا 18 مهر 1398، با حضور دکتر فیلیپ آگارد، عضو وابسته فرانسوی تریگر و در حوزه‌های مختلف زمین‌شناسی، در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان  برگزار شد.

در این کنفرانس حدود 100 مقاله از دانشجویان و اساتید ایرانی، عراقی، فرانسوی و ایتالیایی در حوزه‌های تغییر شکل فعال و زمین‌شناسی ساختاری، زمین‌شناسی رسوبی و چینه‌شناسی، ژئودینامیک منطقه فرورانش مکران، ژئودزی ماهواره‌ای و تغییر شکل زمین، منابع معدنی ایران، پترولوژی و ژئودینامیک، زلزله‌شناسی، ساختار و تغییرشکل فلات ایران به صورت سخنرانی و پوستر ارائه شد.

همزمان با این کنفرانس، کارگاه آموزشی پردازش تصاویر نیز، با تدریس دکتر اروان پتیر از دانشگاه گرونوبل و دکتر ساناز واجدیان از دانشگاه هانوفر آلمان، با عنوان «پردازش تصاویر ماهواره‌ای برای مطالعات علوم زمین» و همچنین دو سفر میدانی با موضوعات «سنگ معدن ته‌نشستِ روی و پالادیوم انگوران»، و «تکتونیک فعال فلات شمال زنجان»  برگزار شد.

پروژه تریگر در سال 1395 بین تعدادی از دانشگاه‌های فرانسوی، سازمان زمین‌شناسی کشور، سازمان نقشه‌برداری کشور، پژوهشگاه زلزله، موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دانشگاه بیرجند به منظور فراهم نمودن بستری مناسب برای همکاری‌های علمی بین‌المللی پژوهشگران ایرانی و فرانسوی و حمایت مالی از کنفرانسها، طرح‌ریزی شده است.

سه شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

سومین کنفرانس بین‌المللی تریگر برگزار شد

طراحی شده توسط مرکز کامپیوتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان