اخبار و کنفرانس ها

۴۵مین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی کشور در دانشگاه برگزار شد

۴۵مین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی کشور با همکاری انجمن ریاضی ایران، در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ تیرماه ۱۴۰۲ در دانشکده ریاضی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد. در این مسابقات که به صورت سالیانه برگزار می شود، از هر دانشگاه یک تیم پنج نفره از دانشجویان برگزیده شرکت می‌کنند. مجموعه سوالات این مسابقه از طرف کمیته علمی مسابقه در زمینه علوم مختلف ریاضی برای اولین بار ایجاد و طراحی شده است. 

در مراسم اختتامیه که روز جمعه ۳۰ تیرماه ۱۴۰۲ در سالن همایش دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد، دکتر بابک کریمی رئیس دانشگاه، دکتر محمد مصلحیان رئیس انجمن ریاضی به سخنرانی پرداختند. دکتر بابک کریمی با اشاره به حوزه ماموریت گرایی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، اساس و بنیان علوم پایه را برای توسعه علمی در بخش‌های مختلف مهندسی، فناوری، پزشکی و دیگر حوزه‌ها ، مهم و با اهمیت برشمردند. 

در پایان این برنامه دکتر محمدحسین علیزاده از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان دبیر اجرایی مسابقه و دکتر بیژن احمدی کاکاوندی از دانشگاه شهید بهشتی دبیر علمی مسابقه، گزارش روند برگزاری 45مین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی کشور را ارائه دادند. همچنین با اعلام اسامی برندگان نهایی، به سرپرستان این تیم‌ها و شرکت کنندگان برتر، لوح تقدیر و مدال انجمن ریاضی اهدا شد. در مسابقات امسال تیم‌های دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه خوارزمی و دانشگاه فردوسی مشهد توانستند رتبه‌های اول تا پنجم بخش تیمی این دوره از مسابقه را کسب کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت انجمن ریاضی ایران مراجعه نمائید.

شنبه، ۳۱ تیر ۱۴۰۲

۴۵مین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی کشور در دانشگاه برگزار شد
۴۵مین دوره مسابقه ریاضی دانشجویی کشور در دانشگاه برگزار شد

طراحی شده توسط مرکز کامپیوتر دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان